Po - Pá 9:00 - 19:00 So 9:00 - 11:00
+420 775 351 710

Rakytník řešetlákový

rakytník řešetlákový

Rakytník vyžaduje slunné stanoviště, zahradní, propustnou půdu s alkalickou až neutrální reakcí. Při výsadbě dodržujeme vzdálenost mezi rostlinami cca 2,5 - 3m. Jde o rostlinu dvoudomou, proto sázíme pohromadě samčí a samičí rostliny. Optimální poměr je 1:6

Nenáročná dřevina, která si získala oblibu hlavně díky mimořádným léčivým účinkům na lidský organismus. Je možné ho využít i jako neprostupný trnitý živý plot nebo jím zpevnit svažitý terén.

Plody využíváme všestranně: čerstvé, zmražené, sušené. Připravujeme z nich džusy, šťávy, marmelády, zavařeniny. Ideální při oslabení organismu, k posílení imunity.

Sázení rakytníku:

Rakytník vyžaduje slunné stanoviště, zahradní, propustnou půdu s alkalickou až neutrální reakcí. Při výsadbě dodržujeme vzdálenost mezi rostlinami cca 2,5 - 3m. Díky své odolnosti je rakytník používán i jako okrasná dřevina. Je plně mrazuvzdorný, a to až do -47 stupňů.

Jde o rostlinu dvoudomou, proto sázíme pohromadě samčí a samičí rostliny.  Na jednu samčí rostlinu se doporučuje vysadit nejméně dvě samičí, optimální poměr je 1:6.

Ve stínu by nemusel vykvést, svědčit mu nebude ani těžká kyselá zemina nebo přemokření. Rakytník začíná kvést a plodit obvykle až čtvrtým rokem od výsadby. Dužnaté oranžové plody dozrávají koncem srpna, září. Plody sklízíme když jsou ještě tvrdé.