Po - Pá 9:00 - 19:00 So 9:00 - 11:00
+420 775 351 710

Kanadské borůvky

Zde se nacházíte:

  • Kanadské borůvky

Borůvky jsou poprávu řazeny mezi tzv. superpotraviny. Nabízíme více než 20 odrůd(rané, středně rané, středně pozdní a pozdní). Sklizeň z dospělého keře je při správné péči (kyselá půda,hnojení a zálivka) 3 - 5 kg borůvek, u některých odrůd i více. Pro maximální výnos doporučujeme sázet alespoň tři keře různých odrůd.

Plody kanadských borůvek jsou chuťově téměř k nerozeznání od lesních, dužnina pouze nebarví. V kuchyni pro ně můžeme najít mnohé uplatnění stejně jako u borůvek lesních. Plody v hroznech ovšem nedozrávají všechny najednou (na rozdíl od borůvek lesních). Období sklizně trvá většinou měsíc. Sbírat stačí 1x týdně.

Plody borůvek obsahují třísloviny, antioxidanty, bioflavonoidy, karotenoidy, provitamín A, resveratrol, vitamín C, vitamíny skupiny B, ovocné cukry, malé množství tuků, mikro- a makroprvky (hořčík, draslík, mangan, železo, měď, zinek, chrom).

Borůvky zlepšují imunitu, noční vidění, léčí šeroslepost a působí preventivně a léčebně (jako doplňek) proti infekcím, zvyšením množství moči napomáhají k odvodňování, léčbě otoků a zánětů močových cest. Snižují hladinu cholesterolu a tuků v krvi, chrání tělesné buňky proti volným radikálům, prospívají regeneraci sliznic, podporují snižování tělesné hmotnosti, mají i uklidňující a protistresový účinek. Konzumace borůvek chrání před stařeckou demencí, pomáhá při průjmech a jiných střevních onemocněních.

Latinsky: Vaccinium corymbosum

Vše z kategorie Kanadské borůvky

Položek: 60
Na stránku: 12 | 20 | 36