Po - Pá 9:00 - 19:00 So 9:00 - 11:00
+420 775 351 710

Kotvičník zemní

Zde se nacházíte:

  • Kotvičník zemní

Nabízíme sušenou nať vhodnou k přípravě čaje a semena k pěstování rostlin. Od cca poloviny května navíc nabízíme k prodeji kvalitní sazeničky.

Kotvičník je jednoletá poléhavá bylina z čeledi kacibovitých často užívaná v lékařství nebo doplňcích výživy u sportovců. Lze jej dobře pěstovat a množit i v našich klimatických podmínkách. Daří se mu ve volné půdě, kde bezproblémově dozrávají semena.

Jednou možností je nechat rostlinu „zplanět“ a pěstovat ji ve volné půdě ze samovýsevů. Druhou možností je jarní předpěstování ze semen. Ta se několik dní máčí ve vodě, aby pak lépe a rovnoměrněji klíčila. Protože jsou mladé rostlinky poměrně citlivé na houbové choroby, je dobré výsevní substrát propařit a semena před vlastním výsevem namořit, případně celý výsev zalít roztokem Previcuru.

Po výsadbě na trvalé stanoviště rostou sazenice dosti rychle a když dosáhnou výhony délky okolo 5 cm, začínají vykvétat. Rostliny ponecháváme na venkovním stanovišti, co nejdéle počasí dovolí, tzn. před příchodem prvních mrazů je vhodné sklidit celou rostlinu.

Nať využíváme v průběhu celé vegetace a dozrávající plody lze sklízet průběžně.

Latinsky: Tribulus terrestris

Žádný produkt se v této kategorii nenachází.

Ověřeno zákazníky