Po - Pá 9:00 - 19:00 So 9:00 - 11:00
+420 775 351 710

Levandule

levandule

Levandule vyžadují plné slunce, dobře provzdušněnou, výživnou půdu. Nejsou náročné na půdní typ, i když přednost dávají mírně vápenité zemi. Každopádně zem musí být dobře propustná – jsou mrazuvzdorné, ale spíše suchomilné - nesnáší mokro na kořenech.

Pokud vysazujeme do řady, volíme vzdálenost mezi rostlinami Lavandula angustifolia a jejích odrůd 30 - 35 cm od sebe, u vzrůstnější Lavandula intermedia a její odrůdy na vzdálenost 45 cm od sebe, v případě plošné výsadby použijeme 7 - 9 rostlin/ m2. Levandule je ideální rostlina k vytvoření voňavého bylinkového zátiší na zahradě, i k pěstování ve velkých nádobách.

Řez se provádí u Lavandula angustifolia a jejích odrůd po odkvětu ( od konce července do poloviny srpna ). Rostliny pak stačí do zimy krásně obrazit a dobře přezimují. Pozdější řez nedoporučujeme, pokud jej nestihneme, provedeme jej až na jaře.

Později kvetoucí Lavandula intermedia a její odrůdy řežeme na jaře. Zanedbané a přerostlé levandule(několik let nestřihané) se silnými dřevnatými kmeny již mohou mít problémy s obrážením.

Na živiny jsou levandule nenáročné. Je také medonosná, milují ji včely i motýli.

  • levandule
  • levandule