Po - Pá 9:00 - 19:00 So 9:00 - 11:00
+420 775 351 710

Líska obecná - Tonda di Giffone

Tvar plodu je kulatý středně velký. Jádro velké s váhou cca 3g s výbornou chutí s nádechem sladkého karamelu. Nechutnají hořce jako jiné odrůdy. Sklizeň koncem srpna. Růst je středně bujný. Plodnost je velká, pravidelná Pěstování - doporučuje se pěstovat na lehčích až středně těžkých, vlhčích půdách zásobených humusem a živinami.

Kategorie
Dostupnost:skladem
Latinský název:Corylus avellana - Tonda di Giffone
170,00 Kč
Líska obecná - Tonda di Giffone
Novinka
  • Líska obecná - Tonda di Giffone
  • Líska obecná - Tonda di Giffone

Tvar plodu je kulatý středně velký.
Jádro velké s váhou cca 3g s výbornou chutí s nádechem sladkého karamelu. Nechutnají hořce jako jiné odrůdy. Sklizeň koncem srpna.
Růst je středně bujný. Plodnost je velká, pravidelná
Pěstování - doporučuje se pěstovat na lehčích až středně těžkých, vlhčích půdách zásobených humusem a živinami. Vzhledem k pozdější zrání je vhodné chráněné stanoviště s delším vegetačním obdobím. Je odolná proti zimním mrazům i nízkým teplotám v období kvetení, netrpí chorobami.
Celkový popis: Velmi oblíbená původní italská odrůda pro výbornou chuť oříšků. Obsahují velké množství kalorií, vitamínů a minerálních látek. Plody dozrávají na konci srpna až začátkem září. Díky svému kulatému zrnu a vynikající kvalitě zpracování získal z Evropské unie chráněné zeměpisné označení.
Předností odrůdy je spolehlivá plodnost, pěkné a kvalitní plody.

Ověřeno zákazníky