Po - Pá 9:00 - 19:00 So 9:00 - 11:00
+420 775 351 710

Líska obecná - Hallská obrovská

Bujný keř. Méně náročná odrůda na stanoviště, nejlépe jí vyhovují půdy hlinitopísčité s dostat­kem vláhy, nesnáší půdy suché. Plod je vejčitý až kuželovitý, s mírně protáhlou špičkou. Plodnost pozdější, velká a pravidelná. Dozrává ve 4. týdnu září až v 1. týdnu října. Vysoká odolnost proti nízkým teplotám ve dřevě a květu. Odrůda je cizosprašná a sama je velmi dobrým opylovačem.

Kategorie
Dostupnost:Zboží je momentálně neprodejné.
Latinský název:Corylus avellana ´Hallská obrovská´
Líska obecná - Hallská obrovská

Bujný keř vytváří nepravidelný habitus větších rozměrů. Méně náročná odrůda na stanoviště, nejlépe jí vyhovují půdy hlinitopísčité s dostat­kem vláhy, nesnáší půdy suché.

Plod je vejčitý až kuželovitý, s mírně protáhlou špičkou. Punčoška má obvykle stejnou délku jako ořech. Skořápka je tvrdá, světle hnědá až hnědá. Jádro velké, ne vždy vyplňuje celý prostor skořápky. Osemení je světle hnědé. Chuť jádra u vyzrálých ořechů je nasládlá a velmi dobrá.

Pro stromové formy je vhodné jako podnož použít lísku tureckou.

Pěstuje se jako pravokořenný keř.

Plodnost pozdější, velká a pravidelná.

Dozrává ve 4. týdnu září až v 1. týdnu října.

Vysoká odolnost proti nízkým teplotám ve dřevě a květu.

 Vysoká a pravidelná plodnost. Vzhledem k vytváření velkých keřů vyžaduje větší vzdálenost při výsadbě. Patří do skupiny zellských.
Keře rostou velmi bujně. Koruna má nepravidelný tvar a dorůstá větších rozměrů. Jednoleté výhony jsou silné zprvu ochmýřené, později hladké. Starší větve odspodu vyholují. List je středně velký až velký, má sytě zelenou barvu. Povrch je mírně drsný. Odrůda je cizosprašná a sama je velmi dobrým opylovačem. Doba kvetení je pozdější. Plod je vejčitý až kuželovitý s mírně protáhlou špičkou. Velikosti střední až větší. Plody jsou většinou jednotlivě.
Jde o odrůdu s vysokou odolností proti mrazu ve dřevě i v pupenech, dobrými růstovými vlastnostmi, dobrou plodností.

Ověřeno zákazníky