Po - Pá 9:00 - 19:00 So 9:00 - 11:00
+420 775 351 710

Maliník Gordost Rosii - jednouplodící

Středně silně rostoucí maliník dosahující výšky 1,5 - 1,8 m. Plody jsou velké až velmi velké, atraktivního vzhledu, v plné zralosti jasně červené barvy. Hmotnost plodů 6 - 10 g, některé až 18 g.

Kategorie
Dostupnost:skladem
Latinský název:Rubus idaeus Gordost Rosii
117,00 Kč
Maliník Gordost Rosii - jednouplodící
Novinka
  • Maliník Gordost Rosii - jednouplodící

Gordost Rosii je velmi úrodná odrůda, z jednoho keře sklidíte i 5kg vynikajících malin. Díky tomu že je tato odrůda beztrnná se při sběru nepopícháte. Gordost Rosii je velmi dobrá a chorobám odolná odrůda. Plody zrají během července a jsou velké až velmi velké. Jejich chuť je sladká, šťavnatá, aromatická, typicky malinová.

Středně silně rostoucí maliník dosahující výšky 1,5 - 1,8 m. Výhony jsou neremontantní, dobře vyvinuté. Roční výhony jsou silné, beztrnné. Plodonosné výhony jsou středně dlouhé, při přetížení úrodou jim hrozí zlomení. Proto je doporučováno jejich vyvazování k opoře.

Plody jsou velké až velmi velké, atraktivního vzhledu, v plné zralosti jasně červené barvy.

Hmotnost plodů 6 - 10 g, některé až 18 g. Tvar kuželovitý. Dužina stredně hustá. Stopka lze dobrě oddělit od dužiny. Plody dobře drží tvar, i v plné zralosti neopadávají a dlouho drží na keřích.

Jednouplodící maliníky plodí na loňských výhonech. Po sklizni se tyto výhony vyřežou těsně u země. Zůstanou pouze nové, letos narostlé výhony, ze kterých se nechá 6-8 nejhezčích. Pokud jsou tyto výhony velmi dlouhé, mohou se na podzim nebo na jaře zakrátit na cca 150cm.

Při každém řezu maliníků zároveň odstraňujeme uschlé, polámané, velmi slabé nebo napadané výhony. Rostlina se prosvětllí, zesílí a další výhony pak mohou lépe růst.

Ověřeno zákazníky