Po - Pá 9:00 - 19:00 So 9:00 - 11:00
+420 775 351 710

Maliník Glen Ample - jednouplodící

Skotská samosprašná odrůda velkoplodého beztrného maliníku. Sklizňová zralost v červenci až září. Růst je polovzpřímený s dlouhými výhony. Plod velký kuželovitý lesklé sytě červené barvy. Dužina je velmi sladká, aromatická, výborné chuti. Používá se pro přímý konzum i další zpracování do džemů,... Sazenice v kontejneru 9x9cm.

Kategorie
Dostupnost:skladem
Latinský název:Rubus idaeus Glen Ample
97,00 Kč
Maliník Glen Ample - jednouplodící
Novinka
  • Maliník Glen Ample - jednouplodící

Skotská samosprašná odrůda velkoplodého beztrného maliníku Glen Ample plodí na dlouhých polovzpřímených výhonech, od července až do září.  Plody jsou  velké, kuželovité, sytě červené, sladké a aromatické. Velmi vysoká plodnost. Odolnost proti chorobám a mrazům taktéž vysoká.

Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy.

Řez provádíme každoročně po sklizni, odstraněním slabých a přebytečných výhonů. Dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

Ověřeno zákazníky