Po - Pá 9:00 - 19:00 So 9:00 - 11:00
+420 775 351 710

Žížaly kalifornské - Násada cca 300ks

Násada kalifornských žížal dostačující k založení chovu ve vermikompostéru nebo zahradním kompostu. Násada obsahuje cca 150 až 400 jedinců různých stádií a velikostí vč. vajíček. Žížaly stráví veškerý biologický materiál rostlinného i živočišného původu a přemění jej na trus. Trus má vlastnosti nejkvalitnějšího hnojiva, proto je chov žížal tak výhodný. Násadu žížal odesíláme vždy v pondělí nebo úterý.

Kategorie
Dostupnost:skladem
Latinský název:Eisenia andrei
570,00 Kč
Žížaly kalifornské - Násada cca 300ks
  • Žížaly kalifornské - Násada cca 300ks
  • Žížaly kalifornské - Násada cca 300ks

Násada žížal kalifornských (Eisenia andrei) dostačující k založení chovu ve vermikompostéru nebo zahradním kompostu.
Násada obsahuje cca 150 až 400 jedinců různých stádií a velikostí vč. vajíček.

Žížaly stráví veškerý biologický materiál rostlinného i živočišného původu, toho využíváme při likvidaci biologických odpadů.

Biologický materiál projde trávicím ústrojím žížal a žížaly ho vylučují v podobě trusu, trus je hutné černé barvy, takže připomíná černozem.

V trusu není vůbec žádný podíl hlíny. Trus má vlastnosti nejkvalitnějšího hnojiva, proto je chov žížal tak výhodný. Biologický materiál (může být i jako odpad ) je původně velkého objemu, který je po zpracování žížalami značně zmenšen, čehož se využívá kromě dalších předností ke zmenšení objemu biologických odpadů pro lepší skladovatelnost a dopravu.

V chovu je třeba zabezpečit vlhkost zkrmovaného materiálu.

Co do kompostu(či kompostéru) patří: zbytky zeleniny a ovoce, jejich slupky, skořápky z vajec (lépe rozdrcené), uschlé listy květin, vylouhovaný čaj i se sáčkem, menší množství jídla (záleží na velikosti kompostu, vhodné jsou např. těstoviny, vařená nebo syrová zelenina). Dále je možné přidávat menší množství natrhaných novin nebo pilin - třeba podeslýlku křečků (vhodně upravují vlhkost).

Co do kompostu nepatří: věci plesnivé nebo jakékoliv předměty s obsahem nebezpečných látek (barviva, ředidla, lepidla), nedopalky cigaret, zbytky masa, kosti, tuky, oleje, slupky ze salámů, kůže. Žížaly samozřejmě nedokáží rozložit nic z kovu, plastu, skla, gumy apod. V kompostu by také neměl být nadbytek dřevěných částic - pilin, větviček, kůry - protože se rozkládají poměrně pomalu a při rozkladu odebírají z půdy dusík, který potom chybí rostlinám.

Čerstvě přidaný odpad je dobré přihrnout vrstvou hlíny, aby se k němu žížaly lépe dostaly.