Po - Pá 9:00 - 19:00 So 9:00 - 11:00
+420 775 351 710

Kanadská borůvka Blau Perle - dvouletá

Borůvka z Azorských ostrovů. Vhodná i pro pěstování v pokojových podmínkách.Od dubna do října venku na terase. Půda humózní, mírně vlhká, propustná a kyselá.

Kategorie
Dostupnost:skladem
Latinský název:Vaccinium cylindraceum Blau Perle
97,00 Kč
Kanadská borůvka Blau Perle - dvouletá
Novinka

Borůvka původem z Azorských ostrovů, je vhodná i pro pěstování v pokojových podmínkách. Ideálně ji mít od dubna do října venku na terase, pak ji je možné uklidit do chladnější mistnosti v domě. Dorůstá do výšky 1m.
Stanoviště:
polostinné stanoviště, lze pěstovat i v prostorné nádobě na balkonu nebo terase.
Půda:
humózní, mírně vlhká, propustná a kyselá – většina odrůd borůvek nesnáší vápno, optimální hodnota pH 4 – 4,5, půdu lze obohatit rašelinou, zalívat vodou bez vápna (dešťovou vodou). Nemáte-li k dispozici dešťovou vodu, můžete vhodit do vody na zalévání sáček rašelinové drti a nechat přes noc ustát. Půdu pokryjte 2 – 3x do roka silnou vrstvou rašeliny a navíc mulčujte (posekanou trávou), abyste snížili obsah vápna v půdě a udržovali v ní vlhkost.
Hnojení:
brzy na jaře, dříve než vyraší nové výhony a při tvoření plodů vždy jednou, a to speciálním hnojivem (např. hnojivem na borůvky), můžete použít take hnojivo pro rododendrony
Květy: červené od května
Plody: Podlouhlé ve tvaru kapky. Od konce června do mrazů. Během doby kdy plody dozrávají, začíná rostlina znovu kvést, často je tedy možné vidět květy i plody.

 

Ověřeno zákazníky