Po - Pá 9:00 - 19:00 So 9:00 - 11:00
+420 775 351 710

Forestina BIOMIN hnojivo na maliny a ostružiny

BIOMIN je vydatné ekologicky příznivé organicko-minerální hnojivo, jehož významnou složkou je drcená rohovina. Organicko-minerální NPK hnojivo 6% N + 5,5% P2O5 + 6% K2O + 2% MgO + mikroprvky. Hnojení se provádí na začátku vegetačního období popř. během vegetace asi v červenci, kdy se stejnoměrně rozhodí hnojivo BIOMIN v dávce 40 až 50 g na 1 m2 a poté se zapraví do půdy.

Kategorie
Výrobce:Forestina
Dostupnost:skladem
Velikost:1 kg
127,00 Kč
BIOMIN hnojivo na maliny a ostružiny
  • BIOMIN hnojivo na maliny a ostružiny

BIOMIN je vydatné ekologicky příznivé organicko-minerální hnojivo, jehož významnou složkou je drcená rohovina. Tato přírodní surovina je zvláště ceněna pro obsah organicky vázaného dusíku, který se působením půdních mikroorganismů uvolňuje postupně, takže je rostlinami maximálně využit po delší vegetační období. BIOMIN působí jako bohatý, harmonicky vyvážený zdroj všech potřebných živin rovnoměrně od začátku vegetace až do pozdních období, zesiluje biologickou činnost půdy, zlepšuje půdní strukturu, jakož i dýchání kořenů, zvyšuje odolnost rostlin proti houbovým chorobám, reguluje vodní režim rostlin. Forma obsaženého dusíku zabraňuje nežádoucímu přehnojení touto živinou. BIOMIN na maliny a ostružiny je také vhodný pro výživu ostatního drobného ovoce.

Charakteristika:

Organicko-minerální NPK hnojivo 6% N + 5,5% P2O5 + 6% K2O + 2% MgO + mikroprvky

Použití:

Hnojení se provádí na začátku vegetačního období popř. během vegetace asi v červenci, kdy se stejnoměrně rozhodí hnojivo BIOMIN v dávce 40 až 50 g na 1 m2 a poté se zapraví do půdy. Při ponechání hnojiva na povrchu půdy dochází rovněž k pozvolnému uvolňování živin, ale s menším efektem využití všech kvalitativních vlastností, které hnojivo BIOMIN nabízí. Při aplikaci přímo k rostlině nebo jejímu bezprostřednímu okolí, použijeme jako odměrku např. starou polévkovou lžíci. Optimální výživová dávka je 1/2 polévkové lžíce k jedné rostlině.

Dávkování:

přihnojování maliníků 1 kg hnojiva na 20 - 25 m2 nebo až 25 rostlin
přihnojování ostatního drobného ovoce 1 kg hnojiva na 20 - 25 m2 nebo až 25 rostlin
Hlavní termíny pro aplikaci hnojiva: březen, duben, červenec, srpen, září

Aplikační poznámky:

BIOMIN je vhodny k výživě rostlin pěstovaných jak ve volné půdě tak v nádobách či truhlících.

BIOMIN nelze použít k rozpouštění ve vodě a k aplikaci zálivkou či na list (foliární aplikaci).

Upozornění:

Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím hnojiva. ilustrační fotoF